HomeHikvisionInteractive Displays Hikvision DS-D5B75RB/B
Previous product
Hikvision DS-D5B65RB/B
Hikvision DS-D5B65RB/B
Back to products
Next product
Hikvision Interactive Displays price in Pkiastan
Hikvision DS-D5B65RB/D
Hikvision DS-D5B75RB/B
75-inch 4K Interactive Display W/ Camera and Microphone array
  • Instant and Ultra-Fine Writing: Provides smooth writing with the touch precision of 1 mm, and smart stroke optimization makes every stroke more real.
Compare
Add to wishlist
SKU: DS-D5B75RB/B Categories: Hikvision, Interactive Displays
Share
Facebook Twitter Pinterest linkedin Telegram
  • Description
  • Additional information
  • Reviews (0)
Description
  • Display
  • Screen Size 75 inch LED Backlight
  • Backlight DLED
  • Pixel Pitch 0.143 (H) × 0.430 (V) mm
  • Resolution 3840 × 2160@60 Hz
  • Brightness 350 cd/m²
  • Color Depth 10 bit
  • Contrast Ratio 1200:1(Typ.)
  • Response Time 6 ms
  • Color Gamut 90% NTSC(CIE1931)(Typ.)
  • Refresh Rate 60 Hz
  • Viewing Angle 178°(H)/178°(V)
  • Built-In System
  • Operation System Android 8.0
  • Processor 4-core A73 × 2 + A53 × 2, 1.5 GHz
  • Memory 3 GB
  • Built-In Storage 32 GB
  • NIC Built-in 100 Mbps NIC, supporting routing
  • Touch
  • Type Infrared touch screen
  • Glass AG smooth glass
  • Touch Point 20 point multi-touch
  • Touch Response Time< 10 ms
  • Touch Precision ± 1 mm (≥ 90% touching area)
  • Optical Bonding Support
  • Internal Function
  • Loudspeaker Built-in 2 × 16 W loudspeaker
  • Interface
  • Video & Audio Input HDMI IN × 2, MAX 4K@60 Hz, LINE IN × 1
  • Video & Audio Output HDMI OUT × 1, MAX 4K @ 60 Hz, LINE OUT × 1
  • Control Interface RS-232 × 1
  • Network Interface RJ45 (100 Mbps port) × 2
  • Data Transmission Interface USB on front panel × 2, USB on rear panel × 2, touch USB × 1
  • Power
  • Power Consumption ≤ 300 W (full load)
  • Standby Consumption 0.5 W
  • Working Environment
  • Working Temperature 0 ℃ to 40 ℃ (32 ℉ to 104 ℉)
  • Working Humidity 10% to 90% RH
  • General
  • Power 100 to 240 VAC, 50/60 Hz
  • Product Dimensions 1718 × 1021 × 87.5 mm (67.6” × 40.2” × 3.4”)
  • Package Dimensions (W × H × D)1927 × 1212 × 254 mm (75.9” × 47.7” × 10” )
  • Net Weight 52.25 kg (115.19 lb.)
  • Gross Weight 68.86 kg (151.81 lb.)
  • Camera
  • Pixel 8 MP
  • Camera Function Smart switch between Android system and OPS
  • Field Angle 100 °(diagonal), 90°(horizontal), 66°(vertical)
  • Distortion ≤1%
  • Camera Resolution Ratio Up to 4K
  • Microphone
  • Specification Omni-directional 6-array layout
  • Mic Function Echo reduction and smart noise-cancellation
  • Voice Distance 8 m
  • Sampling Rate 32 K
  • Mic Sampling Rate 16 bit
Additional information
Weight1 kg
Dimensions10 × 10 cm
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Hikvision DS-D5B75RB/B” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Related products
Compare
Close
Hikvision DS-2CD1323G0E-I
₨7,500.00
2 MP Fixed Turret Network Camera
  • 1/2.8" progressive scan CMOS
  • Up to 2.0 megapixel
  • 2.8mm fixed focal lens